Detail podujatia
ANGRA OMNI World Tour 2018
Dátum 7. 4. 2018
Čas 20:00
Miesto Ateliér Babylon
Angra – brazílski metaloví velikáni konečne aj na Slovensku !!!
Bratislava – 7.4.2018 – Babylon

Doma v Brazílii ovplyvnili obrovské množstvo kapiel. Vznikli ako študentská kapela po tom, čo Andre Matos odišiel od rozbehnutých VIPER BRAZIL a začal študovať hudbu – hru na piáne, klasickú hudbu, spev a kompozíciu. So spolužiakmi zakladá nové hudobné teleso ANGRA a ďalšia rozprávka začína. Angra bola odzačiatku inovatívna, vplyvy klasickej hudby a domácich kultúr sú neodškriepiteľné. Preto kapelu kritici po albume Fireworks (1998) označili ako metalových RUSH.
O tom, že ťažko skúšaná brazílska metalová Angra to aj napriek ťažkostiam myslí vážne, svedčí aj jej nový album... „OMNI“ je vonku a čo k nemu povedať ?
Tvrdé, progresívne, ale zároveň melodické, dostatočne rýchle a bombastické - a etno. Je to síce úplne iná kapela ako na začiatku, avšak vyzretá, kvalitná a hlavne, posunula sa každým albumom.
Angra nebude kapelou, ktorá bude čakať, či gitarista Kiko Loureiro, odídený do MEGADETH, bude mať čas a jej aktivity budú podriadené tomu, ale ide žiť svojím životom!
Avšak Kiko na kapelu nezanevrel, v skladbe War Horns je jeho gitara prítomná a je to jazda ako keby sa nič mimoriadne nedialo!

Nový album OMNI dokazuje životaschopnosť telesa a prináša jedenástku skvelých skladieb.
Vyšiel 16. februára a nájdeme tu očakávané elementy tvorby ANGRA (veď hlavný skladateľ Rafael Bittencourt poctivo zložil kolekciu OMNI) s prímesou novších postupov alebo tvrdších odnoží metalovej hudby!
V skladbe Black Widow's Web dokonca hosťuje Alissa White-Gluz z Arch Enemy, takže skladba je v časti poriadne ťažká a nadnáša ju až nadpozemské sólovanie... Nutné počuť.
Spomínaný Kiko si teda tiež hosťovsky strihne sólo v jednej skladbe a Fabio Lione (o.i. aj Rhapsody), v poradí tretí spevák kapely, nahrádza svojho predchodcu Edu Falaschiho s noblesou a ľahkosťou.

Takže sú tu 2 rady: Zaobstarať si album a prísť si pozrieť koncert.
Hosťom turné je veľký hlas amerických Queensryche – nik iný, ako Geoff Tate, ktorý so svojou kapelou OPERATION: mindcrime ide zaspomínať na rovnomenný a najznámejší album tejto U.S. progresívno-metalovej kapely z roku 1988!!!

Zostava kapely ANGRA:
Fabio Lione – sólový spev
Rafael Bittencourt – gitary, spievodný spev,
Felipe Andreoli – basgitara
Bruno Valverde – bicie
Marcelo Barbosa – gitary