Detail podujatia
The STANLEY CLARKE BAND / Kristína Mihaľová & Jakub Šedivý
Dátum 25. 4. 2019
Čas 19:00
Miesto Ateliér Babylon
V roku 2019 budú výnimočne dvojdňové Jarné Bratislavské Jazzové Dni v Ateliéri Babylon.
Prvým potvrdeným koncertom je sólo koncert The Stanley Clarke Band, 25. apríla 2019 o 19:00hod. Vstupenky v predpredaji od 18. decembra od 12:00hod., prvých sto kusov na státie špeciálne za 19€.
The Stanley Clarke Band
Štyrikrát nominovaný Grammy víťaz Stanley Clarke, je nepochybne jeden z najlepších hráčov na elektrickú a akustickú basu na celom svete. Okrem toho je však aj talentovaný umelec, skladateľ, aranžér, producent a filmový skladateľ.
Stanley Clarke bol prvou medzinárodnou megahviezdou jazzákov, na BJD hral v roku 1985. Po Bobby McFerrinovi je to jedným z najlegendárnejších koncertov na Jazzákoch, na ktorom pozval k sebe na pódium ešte vtedy mladého a talentovaného basgitaristu, Juraja Grigláka. Na Bratislavských Jazzových Dňoch potom hral aj v roku 2008, ako člen basového supertria S.M.W. (Stanley Clarke, Marcus Miller, Victor Wooten).

Na Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch 2019 sa predstaví v zoskupení: Stanley Clarke - basa Beka Gochiashvili - klavír Shariq Tucker - bicie Cameron Graves - klávesy Salar Nader - tabla

Predskokanom budú Kristína Mihaľová a Jakub Šedivý, výrazné osobnosti mladej slovenskej hudobnej scény.

V roku 2017 sa stali objavmi súťaže Nové tváre slovenského jazzu.

V súčasnosti pripravujú album a za sebou majú úspešné koncertné turné nielen v Čechách a na Slovensku, ale aj v Európe. Nedávno ich hudobné vystúpenie zožalo veľký úspech aj pred parížskym publikom, na základe ktorého dostali ďalšie angažmá na francúzskej hudobnej scéne. No ani pred slovenským publikom však niesú nováčikmi, so svojimi projektami vystupovali ako predkapela Candy Dulfer alebo Naturally 7.

Ich vystúpenia sú charakteristické originálnym prevedením vlastných skladieb ale aj spracovaním pôvodných piesní obľúbených interpretov ako napríklad Jazzmeia Horn, Gretchen Parlato, Aaron Taylor a iní.
Ceny lístkov: Státie : 33,- Eur Sedenie : 43,- Eur VIP : 55,- Eur POZOR!
Prvých 100 kusov na státie za špeciálnu cenu 19€ !!!