Detail podujatia
DILLON - Piano Solo Tour
Dátum 2. 5. 2019
Čas 20:00
Miesto Ateliér Babylon
Speváčka DILLON vystúpi opäť na Slovensku!
Inšpiratívna nemecká speváčka vystúpi v rámci novej tour , kde sa predstaví v sólovom štýle len s pianom a spevom v bratislavskom klube Ateliér Babylon.

Na Slovensku je známa aj vďaka festivalu Pohoda, kde si ju organizátor otestoval v rámci Pohoda Deň_FM na jar 2017. Vo veľkom koncertnom štúdiu Slovenského rozhlasu zatajila dych zaplnenej sále, kde ako vrchol programu zakončila veľmi úspešné celovečerné podujatie zaslúženým aplauzom. Následne v júli vystúpila na našom najväčšom a najpopulárnejšom festivale v Trenčíne so sprievodom slovenského ženského zboru.

Dominique Dillon de Byington, rodáčka z brazílskeho Sao Paula, žijúca v Berlíne, produkuje nevšednú zmes emotívnych skladieb a miešaním temnej atmosféry a fontány energických nápadov, ponúka harmonické pohladenie vašej duše a následne vás paralyzuje do absolútnej hĺbky vnútornej temnoty. Žánrovo známa prepájaním elektra a popu, prízvučným vokálom so zastretým „koloritom“ dopĺňa kvalitne zladeným klávesom.

Po úspešných troch štúdiových albumoch a vystúpením na veľkých festivaloch v Európe, si získala veľké množstvo priaznivcov. Svojím kontrastným hudobným umením a talentom si vyslúžila aj viaceré pozitívne ocenia hudobných kritikov. BBC ju prirovnalo k Lykke Li a Fever Ray, Berliner Zeitung k Björk.

Prepojením autentického vokálu a technologického elektra prináša mix klavírneho pesničkárstva podporeného nenápadným dohľadom tlmeného bítu. Medzi jej najpopulárnejšie piesne patrí Thirteen Thirtyfive (unplugged).

V Bratislave privítame DILLON v intímnej atmosfére bývalého divadla, tentokrát v akustickej verzii s pianom.

Lístky na túto ojedinelú one-woman show sú výlučne na sedenie s obmedzenou kapacitou v ponuke na www.ticketportal.sk .